Go to Top

Neurofeedback (EEG Biofeeback)

Czym jest EEG Biofeedback?

Trening EEG biofeedback, neurofeedback, BIOFEEDBACK, trening uwagi

Trening EEG biofeedback, neurofeedback, BIOFEEDBACK, treningi uwagi, pamięci

EEG Biofeedback (NEUROFEEDBACK) to nauka samoregulacji, która jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania mózgu. Poprawia działanie centralnego układu nerwowego, a tym samym również sprawność umysłową, koncentrację, opanowanie i stabilność emocjonalną.

Neurofeedback dla mózgu jest jak trening na siłowni dla ciała – wymaga zastosowania specjalistycznej aparatury, systematyczności i powtórzeń. Na ekranie komputera możesz zaobserwować jak działa Twój mózg, a następnie dowiedzieć się, co zrobić, aby wpłynąć na jego prawidłowe funkcjonowanie.

EEG Biofeedback to proces, podczas którego stopniowo uczysz się kontrolowania fal mózgowych.

Celem Neurofeedback jest optymalizacja funkcjonowania mózgu, zwiększenie jego efektywności oraz redukcja zaburzeń. Fale mózgowe, które mają zostać wzmocnione (pozytywne-pożądane) oraz, te, które mają zostać zredukowane (niepożądane), określa się na podstawie specjalistycznych badań wyjściowych.

Zastosowanie EEG Biofeedback:

  • ADHD – zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi
  • ADD – zespół deficytów uwagi
  • ASD – zaburzenia ze spektrum autyzmu
  • trudności w nauce
  • neurorehabilitacja poudarowa, zespołów pourazowych
  • padaczka
  • bóle głowy
  • zaburzenia snu
  • inne
  • dla dzieci i młodzieży już od 5 roku życia

Kim jesteśmy?

Neuromaster to pasjonaci rozwoju! Tworzymy szczególny zespół złożony ze specjalistów wielu dziedzin, takich jak: neurologia, rehabilitacja, pediatria, logopedia oraz fizjoterapia. Nasi eksperci uczestniczyli w stażach i szkoleniach w czołowych ośrodkach badawczych w kraju i za granicą (m.in Kanada, USA, Niemcy, Włochy, Austria). Dotychczasowe doświadczenia pozwalają nam na profesjonalny, świadomy i odpowiedzialny trening z pacjentami w każdym wieku.

Działamy od 2000 roku, jako pierwsi terapeuci Neurofeedback na Podlasiu!

Jak wygląda trening Neurofeedback?

Trening EEG Biofeedback, NeurofeedbackW celu pomiaru fal mózgowych, na powierzchni głowy umieszcza się od 1 do 4 małych elektrod. Jest to całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Komputer analizuje czynność bioelektryczną mózgu (EEG), wyodrębnia określone informacje i przedtawia je w przystępny sposób na ekranie komputera w postaci wykresów, animacji, gier.

Terapeuta uczy Cię, w jaki sposób sterować np.: grą za pomocą fal mózgowych – bez użycia myszki, czy klawiatury. Każdy może się tego nauczyć! Pozytywne wzorce oraz częstotliwości fal mózgowych są nagradzane, przez co zwiększa się prawdopodobieństwo ich wystąpienia w przyszłości.

Lokalizacja elektrod i parametry treningowe dobierane są dla każdej osoby indywidualnie.